Еуросупер-98 и дизелот поскапуваат


Поскапување на ЕУРОСУПЕР-98 и Еуродизел.

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите малопродажни цени на горивата. ЕУРОСУПЕР-95 останува со иста цена, односно 83 денари за еден литар. Цената на ЕУРОСУПЕР-98 се зголемува за 0.5 денари и ќе се продава по цена од 85 денари за литар. Најголемо е поскапувањето на Еуродизелот кој поскапува 2 денари, и ќе се продава по цена од 73.50 денари за литар.

Цените стапуваат на сила од вечерва на полноќ, а ќе важат следните 14 дена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1