Еве ги и македонската и англиската верзија на песната за евровизија на Тијана (Видео)


Македонската Радио Телевизија во вечерашното издание на музичкото шоу „Хит на месецот“ ја претстави евровизиската песна „Таму кај што припаѓам“, со којашто Тијана Дапчевиќ ќе ја претстави Македонија на 59-тото издание на Изборот на песна за Евровизија

tijana 33Музиката за песната ја направија Дарко Димитров и Лазар Цветкоски, а аранжманот и продукцијата се дело на Дарко Димитров.

Текстот за македонската верзија го изработи Елена Ристеска, додека за англиската верзија со наслов „To the Sky“ се погрижија Елена и Дарко, во консултација со Лаура Роска од Романија.

македонската верзија, „Таму кај што припаѓам“.

англиската верзија со наслов „To the Sky“

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1