Еве каде да проверите дали ве има во избирачкиот список за претстојните избори


Увидот во Избирачкиот список за претстојните априлски избори во земјата  трае до 7 март.

izbori livceИзбирачкиот список кој е ставен на оваа веб страна е доставен од страна на Државниот завод за статистика на 16.10.2013 година.

За проверка дали сте на списокот кликнете ТУКА.

До 7 март државјаните на Република Македонија кои се на привремена работа или престој во странство можат по електронска пошта да поднесат барање за запишување, дополнување или бришење на податоците од посебните изводи од Избирачкиот список.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1