Семејството Богданови крадело низ продавници во САД – заработиле 7 милиони долари (Видео)


58- годишниот Бранко Богданов, неговата сопруга Лела и ќерката Јулија кои од просторите на поранешна Југославија се преселиле во околината на Чикаго, од ситните кражби на кукли, играчки, козметика и книги заработиле луксузна куќа вредна 1,4 милиони долари, и околу 700.000 долари од продажба на украдените предмети преку И-Беј.

!!!!!!!!!!chi-northbrook-family-accused-of-being-part-of-4-million-shoplifting-ring-20140305Семејството е уапсено на почетокот на неделава, по пријава на големи маркети кои пријавиле огромни загуби на стока, а биле забележани на снимките на безбедносни камери.

Главна во бизнисот била 34- годишната ќерка која имала специјално здолниште со внатрешни џебови, каде ги криела предметите.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1