Еве како да ги исклучите видеата што се пуштаат сами на Facebook


Ако ви смета тоа што снимките сами ви се пуштаат на Facebook – еве решение.

Одете во settings (подесувања) и таму кликнете на опцијата – videos . Тука ќе видите две опции:

-Video Default Quality

-Auto Play Videos – оваа опција променете ја, односно ставете ја на OFF.

fejsbuk1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1