Еве како да го исушите лакот за 1 минута


Овој интересен, но делотворен трик ќе ви го исуши лакот за неполна минута.

Потребен ви е еден длабок сад, вода и мраз.lak nokti

Пред да се налакирате во садот наполнете вода и ставете мраз, а потоа налакираните нокти потопете ги во садот.

Држете ги ноктите во садот со вода и мраз околу една минута.

Откако ќе ги извадите, тие ќе бидат сосема исушени!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1