Еве како да го повратите зашеќерениот мед (Видео)


med444Медот нема рок на траење и не може да се расипе. Сепак, со текот на времето, особено ако не е добро затворен и прими влага, медот зашеќерува и формира кристали.

Наполнете жешка вода и потопете ја теглата. Внимавајте да не ја потопите целосно, во тој случај резултатите ќе изостанат.

Оставете ја да отстои околу 10 минути, а при следната проверка ќе го најдете медот во оригиналната форма.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1