Чесноста му се исплатеше – Вратил пари што ги нашол – му дале куќа и 100.000 долари


Norman-Saleh-630x354-520x292Чесноста на Норман Салех му се исплатеше. Тој добил задача да исчисти една куќа, при чистењето нашол чекови чиј износ бил речиси 100 илјади американски долари.

Салех има мала фирма која со занимава со чистење куќи. Откако ги нашол чековите, тој веднаш се јавил кај сопствникот на куќата, кој му дарил 15 илјади долари и плус куќа која вреди 160 илјади долари, пренесоа американските медиуми.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1