Еве како да проверите дали автомобил исполнува Еуро 3 стандард?


Со измените кои се најавуваат и можноста да се ограничи употребата на автомобили со еуро2 стандарди на моторот, проверете, во која класа спаѓа вашиот автомобил.

vozila-564x272

Според тоа кога е воведен стандардот и споредбата со годината на производство на автомобилот, можете да проверите, дали моторот на вашето возило ги задоволува европските стандарди за емисија на издувни гасови.

Курир.мк

euro 3 koli

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1