Ова е Македонецот вмешан во милионскиот грабеж во Бахреин (Видео/Фото)


Полицијата според видео снимките идентификувала шестемина, двајца Косовари, двајца Албанци, Србин и Македонец. Уапсени се и Американец и Турчин, кој им помогнале веднаш по грабежот да го напуштат Бахреин. makedonec kradec bahrein

Ѓерѓ Ѓин, македонски граѓанин е член на бандата која го извршила милионскиот грабеж во луксузна продавница на „Ролекс” во Бахреин. Заедно со уште шесмина, облечени во бурки лани украле 80 часовници вредни 1,4 милиони долари.

Повеќе детали на следниот линк – Македонец извршил милионски грабеж во Бахреин (Видео)

Надлежните бараат преку Интерпол членовите на бандата да им бидат екстрадирани.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1