Еве како да проверите дали некој ви влегувал во Фејсбук профилот (Фото)


На многу едноставен начин во само неколку чекори можете да видите дали некој ви чепкал по профилот на Фејсбук.

Откако ќе стиснете на edit, потоа преминете на security, каде ќе го добиете менито во кое ќе изберете settings.

fejs1_1391534644

 

Во следниот прозор кликнете на Security па потоа на Edit кај Active Sessions, како што е означено на фотографијата.

fejs2_1391534645

 

Тогаш ќе ја добиете истата локација и уред со кој сте логирани на својот профил. Тука се информациите како оперативен систем и периодот кога сте биле логирани.

fejs3_1391534646

 

Доколку приметите некакво сомнително логирање од уреди за кои не сте сигурни, можете веднаш да ги прекинете со еден клик на End Activity, но веднаш потоа можете да ја промените шифрата и да го решите проблемот.

fejs4_1391534648

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1