Еве како Фејсбук може да ви ја зголеми телефонската сметка!


Најпопуларната социјална мрежа на светот Фејсбук, една од последните новитети е опцијата за автоматско прегледување на видео клипови на „news feed“ на Фејсбук.

Иако оваа функција на некои корисници добро ќе им дојде, повеќето сепак ќе направат големи сметки за телефон, затоа што е потврдено дека троши голема количина на податоци за пренос.fb

 

Доколку користите „iPhone“ се што треба да сторите е да одите во „Settings“, да го пронајдете „Facebook“ и да ја отворите таа опција. Потоа одете во „Settings“, па „Auto-play“ и одберете ја опцијата „Off“ или „Wi-Fi onl“.

На „Android“ уредите отворете ја апликацијата „Facebook“, одете на подесувања, кликнете „App Settings“, а потоа одберете ја опцијата „Wi-Fi onl“ или „Оff“.

Setaliste.com.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1