Еве како изгледа луксузниот хотел во Дубаи што изгоре во новогодишната ноќ (ВИДЕО)


Пожарот што на новогодишната ноќ избувна во луксузниот хотел Адрес даунтаун зад себе остави огромна материјална штета.hotel dubai

Пожарникарите и тимовите за цивилна заштита неколку часа се бореа против пожарот што избувна на дваесеттиот кат на овој хотел со пет ѕвездички и брзо се прошири на уште десетина ката.

Вчера медиумската канцеларија во Дубаи објави снимка од урнатините, на која се гледаат целосно изгорените простории и делови од зградата, како и огромниот неред и поплавите што се случија при гаснењето на пожарот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1