Еве како изгледала Македонија во 1960 година – ВИДЕО Репортажа од тоа време


Француска репортажа направена од Ирене Шањо. Screenshot_178

Во репортажата, Шањо прави споредба меѓу традиционалното и модерното, а најголем дел од снимките што ги гледаме во видеото се направени токму во Македонија – Охрид, Преспа, Стоби. Филмот бил снимен во 1960 година.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1