Еве какво ќе биде времето денес


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец кој на моменти ќе достигнува брзина и до 70 километри на час.mk skopje vodno sonce22

Утринската температура ќе се движи од -3 до 3 Целзиусови степени, а дневната ќе изнесува меѓу 7 и 14 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува умерен повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 1 Целзисув степен, а дневната ќе се искачи до 12 степени.

За време на продолжениот празничен викенд времето ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1