Еве какво време ќе имаме цел месец – Метеоролозите го најавија и првиот снег во Скопје


Кон крајот на идниот месец метеорлозите ги најавуваат првите услови за снег во Скопје. Според долгорочните прогнози, прв пат услови за снег ќе се создадат на 22 ноември, а потоа повторно снег се очекува на почетокот на декември.

Сепак, треба да се има предвид дека долгорочните прогнози не се секогаш прецизни и треба да се земаат со резерва.

Screenshot_117

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1