Еве какво време не очекува денес


partly_cloud_cloudy_day_weather_sunny_windy_partly_sunny_weather_clear_rainy

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 8. Дневната темепратура ќе се движи од 26 до 36 степени Целзиусови.

Во Скопје слично време со температура до 33 степени.

Од вторник повторно ќе има нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1