ВОЗНЕМИРУВАЧКА ФОТОГРАФИЈА: Дланката на навивачот целосно разнесена (18+)


Еден скопски навивач остана без шака, а петмина други се повредени при тешкиот инцидент кој се случи на фудбалскиот дерби натпревар Пелистер-Вардар на стадионот под Тумбе кафе во Битола.

Според очевидци на натпреварот, Комитите биле повредени при експлозија на шок бомба која на едниот од нив му ги разнела прстите од левата шака.

rasparcena raka komita

Навивачот е со многу тешка телесна повреда на левата рака и по негово барање веќе се транспортира на скопските клиники. Фотографијата можете да ја погледнете на МКД.мк. Предупредуваме дека е премногу вознемирувачка…

Нецензурирана фотографија на следниот линк – МКД.мк

komita 54

Вкупно осум навивачи се примени во клиничката болница во Битола, а најтешко од нив поминал „комитата“ кој ја загубил левата дланка.

Според офицјалната изјава на Јагода Стојановска, портпаролот на битолската болница, пациентот е пренесен во клиничкиот центар во Скопје, на негово барање.

Погледнете ја деталната изјава за состојбата на повредените.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1