Чкембари во посета на повредениот навивач- им донесоа храна и вода на Комитите


Ако важат за едно од најлутите ривали на трибините, навивачите на Пелистер, популарните Чкембари направија неверојатен гест.

b_640_480_16777215_00_images_stories_vesti_makfax_2014_08_komiti_vo_bitolaПо инцидентот на трибините на навивачите на Вардар, скопските Комити, токму Чкембарите биле првите кои пристигнале во болница каде што биле скопјани и им однеле вода и храна.

Информациите ги потврдуваат и од двата навивачки табори.

Очигледно е дека несреќните случаи ги зближуваат навивачите до тој степен да го заборават огромното ривалство меѓу себе и да си помогнат кога си требаат еден на друг.

Меѓу навивачите оваа информација е пречекана со восхит.

ВИДЕО: Камерата на ТВ Алфа го сними инцидентот на трибината на Комити во Битола

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Навивачот на Вардар мавта за помош со скината рака

Цела Македонија во шок – на навивачот на Вардар ќе му биде ампутирана раката (ФОТО)

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1