ВИДЕО: Камерата на ТВ Алфа го сними инцидентот на трибината на Комити во Битола


Камерата на Алфа телевизија го сними инцидентот на натпреварот меѓу Пелистер и Вардар во Битола откако шок- бомба експлодираше во рацете на еден навивач од редот на комитите и повреди уште петмина.

komiti44Инцидентот се случи во последната минута од натпреварот, при вжештена атмосфера кога Пелистер губеше со 1-0.

Сите повредени завршија во клиничката болница во Битола – тројца на хируршкото одделение, а тројца на оддлението за ортопедија со повреди на екстремитетите. Сите повредени се вон животна опасност и со полесни повреди, освен едниот пациент кому му е разнесена дланката.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Навивачот на Вардар мавта за помош со скината рака

Цела Македонија во шок – на навивачот на Вардар ќе му биде ампутирана раката (ФОТО)

ВНИМАНИЕ ВИДЕОТО Е СО ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА

 
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1