ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Навивачот на Вардар мавта за помош со скината рака


Дури 12 навивачи на Вардар се повредени при експлозија на шок бомба во делот каде што беше толпата. Повредените веднаш се пренесени во битолската болница. Од нив има неколку кои се со сериозни повреди, па се прават напори за да им се укаже сета помош.

povreden komita2– Дури 12 навивачи на Вардар се префрлени во болницата во Битола, а тројца од нив се наоѓаат во тешка состојба. Над нив се извршуваат хируршки интервенции, но повредите се сериозни. Еден од нив речиси и да ја има загубено раката, а другите се жалат на повреди на раце, нозе, во пределот на главата… Ситуацијата е навистина лоша – изјавува за порталот Tелеграф.мк еден од спасувачите.

И „чкембарите“ и „комитите“ ја осудуваат реакцијата на полицијата, а вакви моменти дефинитивно не му се потребни на македонскиот фудбал.

Цела Македонија во шок – на навивачот на Вардар ќе му биде ампутирана раката (ФОТО)

ВИДЕО: Проверено

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1