Цела Македонија во шок – на навивачот на Вардар ќе му биде ампутирана раката (ФОТО)


Десетина навивачи на Вардар се повредени, а еден од нив е однесен во болница во Скопје за да му биде делумно ампутирана раката, барем според последните лекарски извештаи од Битола, откако на трибината беше активирана полициска шок-бомба, пред крајот на фудбалското дерби против Пелистер во Битола.

Цела фотогалерија на – СпортМедиа.мк

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Навивачот на Вардар мавта за помош со скината рака

povreden komita

povreden komita2 komiti44

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1