Еве какво време не очекува до крајот на неделата


Времето о Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 степени.mk skopje vodno sonce22

Во Скопје сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе искачи до 23 степени.

Во сабота попладне ќе има зголемување на облачноста и ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец што ќе предизвика опаѓање на дневните температури во недела така што тогаш се очекува да бидат во интервал од 12 до 19 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1