Еве какво време не очекува до крајот на оваа недела


Времетово Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, во југозападните делови повремено засилен ветер од југозападен правец, кој во текот на ноќта ќе го смени правецот во северен. Температурата ќе се движи од 25 до 31 степен.prolet drvo sonce

Во Скопје пак, ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од југозападен правец. Температурата ќе достигне до 29 степени.

Во среда под влијание на северно воздушно струење ќе има значително опаѓање на дневната температура за 7 до 10 степени. Ќе дува засилен северен ветер кој на моменти ќе достигнува брзина и над 80 км/час, особено долж Повардарието.

До крајот на неделата ќе биде стабилно и суво со дневни температури во рамките на просекот за овој период од годината.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1