Еве какво време не очекува утре


Времето во Македонија утре претпладне ќе биде сончево, а попладне нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

dozd sonce vinozitoЛокално е можна појава на невреме со интензивен пороен дожд и град, а ваквите поинтензивни процеси се поверојатни кон крајот на денот.

Температурата ќе се движи од 24 до 35 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 32 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1