Туристи внимавајте: Ајкула од 3 метри уловена на Халкидики (Фото)


Страствен рибар на грчкиот полусотров Халкидики уловил ајкула долга три метра. Тој едвај успеал да ја извади од водата, а пријателите му помогнале да ја исфрли на плажата.

Ајкулата се наоѓала на 26 километри од брегот, односно на плажата Касандра.

– Последен пат сме уловиле волкава ајкула во 1987 година и беше тешка 200 килограми – изјавил рибарот за порталот „Халкидики њуз“.

ajkula halkidiki3

ajkula halkidiki2 ajkula halkidiki

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1