Еве колку чинат двата нови Iphone 6


И двата нови iPhone 6 и iPhone 6 Plus ќе бидат достапни од 19-ти септември во САД, Велика Британија, Франција, Германија, Канада, Австралија, Јапонија, Хонг Конг и Сингапур, но можете да си направите и закажување за нив на 12- септември.

iphone6 4Цените на Apple iPhone 6 ќе се движат од € 700 (£ 539 во Велика Британија), до € 800 (£ 619) и дури до солидната сума од € 900 (£ 700), во зависност од тоа дали сте избрале 16GB, 64GB или 128GB верзија. Оваа година нема да има 32GB верзија.

Неговиот  iPhone 6 Plus ќе ве чини € 800 (£ 619 во Велика Британија) за основниот 16GB модел, но цените брзо ќе се зголемат, ако целите кон верзиите со повеќе внатрешна меморија што треба да ви е јасно. € 900 (£ 700) ќе мора да дадете за 64GB верзија, додека 128GB верзија ќе чини прекрасен износ од € 1000 (£ 790).

И двата модели може да се најдат во златна, сребрена или сива боја. За жал немаме повеќе информации за цените во Македонија, но барем можеме да стекнеме некаква елементарена идеја за износот што ќе биде прифатен кај нас.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1