Евтино – еве како купатилото да ви мириса убаво без скапи средства


Земете паста за заби со средна големина. Најобичната, најевтината , да речеме, со мирис на нане. Дупнете ја на неколку места и ставете ја во вашето казанче .

osvezivac_1385143483_670x0Така, секој пат кога низ него ќе мине вода , тубата ќе испушта по малку од содржината а тоалетот ќе ви мириса на нанае.

Како што веројатно си претпоставате , мирисот на водата ќе зависи од видот на паста за заби кој ке го одберете.

Советот е тестиран и се покажа дека ја врши својата функција и тоа многу поевтино и поздраво од купување освежувачи за воздух за тоалети и бањи.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1