Езеро во Босна целосно замрзна


Исклучително ниските температури предизвикаа најголемото планинско езеро во Босна и Херцеговина, Блидињското езеро, оваа зима целосно да замрзне

zamrznato ezero zima sneg

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1