Facebook Safety Check: Покажете дека сте на безбедно по терористичките напади во Брисел


Доколку има Македонци во Брисел, нека ја искористат апликацијата на Фејсбук за да покажат дека се на безбедно.Untitled-2

По двата терористички напади во Брисел, кои се случија утрово, Фејсбук направи апликација за да може сите оние кои во моментот се наоѓаат во престолнината на Европа да ја искористат за да покажат дека се на безбедно.

Инаку, властите во Брисел предупредуваат сите да се луѓето задржат на местата на кои се наоѓаат.

Нивото на безбедност во Брисел е на 4-то ниво, означено како највисоко за прв пат по Втората светска војна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1