ФОТО: Могерини се расплака среде прес-конференција кога слушна за нападите во Брисел


Италијанската политичарка и висок претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини се расплака за време на заедничката прес-конференција со јорданскиот министер за надворешни работи, Насер Џудех денеска во Аман, Јордан.

Могерини дознала за нападите во Брисел додека траеле изјавите за медиумите. Таа е во официјална посета на Јордан неколку дена.mogerini

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1