Фалсификат на „скопско“ од Малезија


Слики на фалсификувана лименка на пивото „скопско“ деновиве кружат на социјалната мрежа „Фејсбук“. Според информациите кои можат да се прочитаат покрај сликата на лименката, таа е произведена во Кина, а сликана во Малезија. На неа јасно се читаат кириличните букви, со кои е напишано дека е произведена во пиварница во Скопје. Називот е изменет и наместо „скопско“ пишува „скооскк“. Инаку, лименката има и малку изменета боја од оригиналот, но многу потсетува на изгледот на една од постарите лименки во кои се пакуваше нашиот најпознат пивски бренд. Во скопската пиварница немаа никаков коментар на сликата со фалсификатот на нивниот производ.

Utrinski

32B7CDD96E31BF48BCC3FF519F310ABB

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1