Џорџ Клуни се затрескал во адвокатка на Слободан Милошевиќ (Фото)


Џорџ Клуни не присиуствувал на доделувањата на Оскар иако филмот во кој глуми „Гравитација“ имаше еден куп номинации, Според медиумите тој донел одлука да не присуствува на доделувањето на наградите оваа година. Причината наводно Девојка!

Вечниот ерген за време на Оскарите беше во Лондон, каде го снима новиот филм, но и каде живее неговата избраничка адвокатката Амал Аламудин. Тие двајца прв пат се фотографирани заедно на вечера во октомври, а оттогаш започнаа гласините дека не се само пријатели.

Инаку Амал е адвокатка на Џулијан Асанж, а беше и во правниот тим што го застапуваше Слободан Милошевиќ.

kluni i advokatka

amal1-630x426

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1