Фалсификувани 100 денарки пуштени во оптек. ВНИМАВАЈТЕ!


100 denariКривична пријава за фалсификување пари доби Д.С.(22) од село Старо Нагоричане, кумановско.

Според СВР Куманово, пријавениот пуштил три фалсификувани банкноти од по 100 денари во продавница за бели пецива во Куманово.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1