Фатени 6-те силувачи – им се заканува смртна казна


article-0-16AA432A000005DC-30_634x405Индиската полиција уапси шест момчиња кои се осомничени дека ја силувале 23-годишната студентка која почина во болницата во Сингапур. Како што соопшти полицијата, тие би можеле да бидат осудени на смрт.

Во меѓувреме, повеќе од 4000 демонстранти се собраа во центарот на Њу Делхи. Демонстрантите бараат од власта најстрога казна за насилниците и поголема безбедност за сите жени.

Жртвата на групното силување во Делхи починала во сингапурска болница
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1