Фејсбук има нова опција “trending“


Социјалната мрежа Фејсбук ја претстави новата опција trending која ќе ги прикажува најпопуларните теми.

facebook-single-women-490x324Секој тренд ќе има краток опис, а корисникот при влез  во него ќе ја види листата на постови поврзани сотој тренд. Многумина сметаат дека оваа опција на Фејсбук е “грчевита борба“ со Твитер на полето на кратките постови.

Trendind засега е достапен на корисниците во САД, Британија, Канада и Австралија, а ќе ја претставува персонализираната листа на најпопуларни теми за секој корисник. 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1