Со масло од марихуана излечен тешко болен пациент во Хрватска – го искашлал ракот (Видео)


kanabis oilЕмисијата “Проверено” која оди на Нова ТВ неодамна го најави прилогот за еден човек кој, по голготата со хемотерапија се одлучи да користи масло од канабис и буквално го искашла ракот.

Паралелно во пионерската емисија за канабис на Радио Студент беше гостин Рик Симпсон, лицето кое го популаризира маслото.

Слушнете ја емисијата која беше објавена на 6 февруари на Меѓународниот ден во борбата против ракот на 100,5 MHz.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1