Фејсбук се скрши – Принц Чарлс вели ,,Апокалипсата се ближи штом и фејс падна,,(Фото)


Огромен број на твитер пораки во врска со паѓањето на Фејсбук.

Еден тиветрџија вели ,, ете апокалипсата се ближи чим и фејсбук падна,, а истиот твит – ,,апокалипсата е меѓу нас – фејс падна,, оставил и налог со името Принц Чарлс.

Според информациите корисниците на оваа најпосетена социјална мрежа низ целиот свет имаат проблеми со фејсбук.

Некои велат дека сајтот воопшто не им дава да се логираат, а други пријавуваат дека страницата чудно се однесува им прикажува пораки од пред неколку дена и е многу спора.

Во Македонија засега работи иако и кај нас одреден број на корисници се пожалија дека некое време не можеле да се логираат.

Дека Фејс има проблеми потврди и сајтот businessinsider стапиле во контакт со фејсбук но се уште нема официјални информации за што точно се работи.

Еве дел од твит пораките – твитер е преплавен со пораки со назнаката Facebook down

– дури и налог со име принцот Чарлс твитувал за фејс, а неговиот твит дека апокалипсата дојде, фејсбук падна е ретвитуван 2100 пати за само 20 минути. Налогот на принцот не сопре тука – има неколку твитови на сметка на Зукерберг, сопственикот на Фејсбук. Во врска со паѓањето на фејс се огласија и Анонимуси.


 

Jacob Whitesides@JacobWhitesides Is Facebook down for you too?

Sunny Megatron@SunnyMegatron Wow, facebook goes down as easily as I do. Haaaay-ooo! #FacebookDown

Dan@DanHulme_ Is Facebook down?

iHeartBerlin@iheartberlin #facebook down & all I feel is relief. would the world be a better place if it would never return? sure would be able to get more work done.

THE SUBS@THESUBS Facebook down at the moment, you’ll probably have to pay to get your account back… Haha

Sion Fullana@SionFullana Facebook down… the first sign of 12 days until the end of the world? 😉

Monty@mdariani Facebook down!productivity level all over the world increases by 180% #facebook

Con Kennedy@conkennedy #Facebook down? Some suggestions a) meet ‘real’ friends in the ‘real’ world. b) read a book. c) go for a walk. d) visit a gallery or museum

Kurtis Reid@KurtReid Facebook is down worldwide. A lot of babies gonna be made tonight #facebook #down

James Arthur@_AliceFlannigan is it just mine or is Facebook down?

squidjam@squidjam That’s it folks, the social experiment is over. Thanks for playing. #FacebookDown

Funny Pranks@LOLPranks Facebook down, productivity levels around the world increase 80%.

Lucas and Walliams@MattandDavid Facebook down, the world has come to a standstill!

Danny Davies@_getl0w Anyone else’s Facebook down?

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1