ФОТО(16+): Ова се Македонките кои се соблекоа за PlayBoy


Свтски познатиот магазин за мажи, Плејбој е предизвик за секоја убав и позната жена. Иако Македонија е конзервтивна на оваа тем, неколку Македонки собраа храброст и позираа за омиленото машко списание. Каролина Гочева го скрши мразот појавувајќи се во долна облека во првиот број на македонскиот Плејбој.

karolina

 

По неа поголема храброст покажа Миа, која прва се соблече топлес. Друштво и правеше нејзината пријателка Маја.

Следуваше Александра Накова, потоа Елизабета Симоновска, која направи многу храбар чекор. Нина Костова беше девојката која ја красеше насловната страница во јули 2012.

plejboj mia plejboj nakova

 

Последната Македонка која се појави во ова списание е Марија Кочовска. Македонското издание на Плејбој не помина славно и веќе одамна не се печати, но има по што да се памети.

nina-408x640

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1