ФОТО: Битпазар расчистен од дивите тезги


Утрово беа отстранети сите нелегално поставени тезги на тротоарот долж булеварот „Крсте Петков Мисирков“ од раскрсницата со булеварот „Гоце Делчев“ до тезгите на кои се продаваат цвеќиња.

bit pazar bit

ФОТО: Република

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1