Фото: Брзи полнети крофни за добро утро


Брз и вкусен појадок. Полнети крофни од кои ќе ви замириса цел дом.

Полнењето е по ваша желба – сирење, домати, босилек, магданос, печурки, кашкавал или нешто сосема трето. Рецептот за тестото е како за обични крофни – или како вие си милувате да ги правите. Доколку ви е потребна идеја за тестото еве еден бабин рецепт на линкот што следи

КРОФНИ ПО РЕЦЕПТОТ НА БАБА – ДА ЗАМИРИСА ЦЕЛА КУЈНА

543748_453387864733997_728532866_n

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1