Роберто Беличанец ќе биде погребан денес во 17 часот во Прилеп


roberto2За денес во 17 часот е закажан погребот на Роберто Беличанец, на градските гробишта во Прилеп.

Беличанец ненадејно почина вчера во 41-та година од животот.

Беше познат како жесток критичар на власта и нејзините политики.

„Економски силна Македонија е исто толку важна колку што е важно членството во НАТО и ЕУ! Поважна е… И сега? Како? Уште 7 години ќе се занимаваме со вуду економија и вуду политика?“, беше последното нешто што го напиша Беличанец на Фејсбук.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1