ФОТО: Даниел и оваа година го фати крстот во Вардар


Даниел Дончевски оваа година го фати крстот во Вардар.

Ова момче крстот го фати и лани, а претходно и во 2007 година, ама во Кратово. Годинашниот кум на манифестацијата, 26-годишната Ана Марија Вуковска го даруваше Дончевски со пригодни подароци како плазма телевизор и икони од осветените места во Ерусалим.

Околу  200 верници влегоа во Вардар за да го фатат крстот.

Foto – Kurir

s5

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1