По 20 спонтани абортуси сега држам ангел во раце – Приказна на една упорна мајка


37-годишната Кели Мосли се соочувала со голема болка и тага бидејќи во текот на животот имала 20 спонтани абортуси.

majka bebeТаа загубила 20 бебиња, и надежда дека ќе добие дете почнала да избледнува, но сепак, среќата и се насмеала на оваа жена и таа на свет го донела своето бебе Тајлер.

-Одбивав да се откажувам. Никогаш нема да ги заборавам бебињата кои ги изгубив и болката никогаш нема да ми помине, но тоа што го имам Тајлер прави сега нашиот живот да има смисла, вели Кели.

По цели 12 години, оваа двојка го добила своето момченце и е пример дека никогаш не треба да се откажуваме.

Па, дефинитивно има вистина и во тоа дека понекогаш вратата ја отвара и последниот клуч.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1