ФОТО: Демолирани просториите на Радио Слободна Македонија


Просториите на Радио Слободна Македонија (РСМ) кои се наоѓаат веднаш спроти зградата попладнево беа мета на насилните протестанти предводени од СДСМ и СОРОС, кои ги искршиле стаклата од просториите на РСМ.

Фото - Прес24

Фото – Прес24

Оние кои секојдневно говорат за недостаток на слобода и демократија, вечерва вандалски нападнаа медиум, продолжувајќи ја политиката на опозицијата на напади врз медиуми.

Оние кои постојано говорат за демократија, всушност го практикуваат токму спротивното, а последниот пример јасно покажува и многу полошо од тоа, постапка која преставува налик на фашизоидно делување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1