ФОТО: Денес е водителка на Големиот Брат, но еве како изгледаше како натпреварувачка


Водителката Антонија Блаче заедно со Ѓорѓе Миљеновиќ ја водат овогодинешната сезона на „Големиот брат“. Популарната ТВ ѕвезда и самата била учесничка во ова шоу во 2003 година.antonija-vb

Таа е дипломиран инженер по графичка технологија, а има завршено и школа за односи со јавноста. Станала позната како учесничка во реалното шоу Големиот брат во сезоната 2004 година. Поминала 91 ден во куќата. Публиката ја исфрлила непосредно пред финалето и завршила на 5-то место.

Голема популарност стекнала и како водитела на Големиот брат во Хрватска во 2011, водела и во Србија, како и втората сезона на Х Фактор

antonija500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1