Која е веројатноста за ова – 3 сестри се породиле во ист ден, бремена е и четвртата


Трите сестри родиле две здрави момчиња и едно девојче кои роденденот ќе го слават на први септември.

Меренд Фиц Патрик била првата која го родила момчето по име Томас во 3.25 часот. Нејзината сестра Џолин Годфри ја родила ќерката Сорча во 11 часот, а третата сестра Берни Вард го родила момчето Фелим околу 20,30 часот.ses500

Нивната четврта сестра Кристина Мари, исто така е бремена и очекува да се породи во секој момент. Таа го надноси плодот. Вели дека е малку разочарана што не се породила во ист ден како и нејзините три сестри, но се надева дека нејзиното дете набрзо ќе се роди.

Сестрите велат дека не планирале заедничка бременост. Нивните термини за породување не биле во ист ден, но сепак, се случуло да се породат сите во ист ден.

Лекарите и сестрите се изненадени и велат дека е ова е прв ваков случај во нивната кариера.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1