ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Бездомник спаси киднапирано жена, секунда потоа го загуби животот


Овој вознемирувачки настан се случил на сред бел ден во Сао Паоло, Бразил, кога еден вооружен човек ја држел својата девојка како заложник.kidnaper

Луис Антонио да Силва (49) ја заробил својата девојка пред катедралата, по кавгата помеѓу нив која се водела во црквата. Девојката сакала да го напушти, а тој бесен ја зграбил и и’ вперил пиштол во глава.

Ерасмо Франциско Родригез де Лима (61), бездомник кој случајно се нашол на тоа место, без размислување истрчал да помогне на преплашената девојка, додека полицијата од страна смислувала решение како да се справи со киднаперот.

Во тој момент започнува да пука и киднаперот и полицијата, а храбриот херој е застрелан во градите.

Ве предупредуваме дека видеото е со исклучително вознемирувачка содржина

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1