Фото: Џиновски стаорец уловен на детско игралиште


Тони Смит од лондонската населба Дагенхам покрај детското игралиште пронашол огромен стаорец кој според него бил поголем и од двете мачки кои ги чува дома.

За среќа стаорецот не дошол во близок контакт со дечињата кои си играле бидејќи може да биде извор на опасни зарази. Смит кој е инженер за поставување на гасни инсталации вели дека често работејќи среќава животники низ куќите, но прв пат во својот живот гледа вакво огромно суштество.tumblr_inline_o3vjd6tpoB1twof8s_1280

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1