Маж и жена го силувале бебето што го чувале: Хоророт траел две години


Брачната двојка, Мајкл и Лара Чејс од Кембриџшаер во Англија злоставувале 13-месечно бебе, кое им било доверено на чување поради што се осудени на затворска казна од 27 години. Мажот добил 14 години, а жената 13 години робија.55-620x350

Девојчето на кое од законски причини не му се објавува името, имало 13 месеци кога почнало злоставувањето, во 2012 година, а кое продолжило до 2014 година. Полицијата пронајде фотоградија на која се гледа како жртвата ја напаќа 52-годишниот Мајкл Чејс.

Лара Чејс (46) се изјаснувала како невина говорејќи дека не знаела за педофилијата на сопругот.

Поротата ја осуди за два сексуални напади зошто му помагала на мажот во злоставувањето.

Полицијата целиот овој случај го нарече „најлоша ноќен кошмар на секој родител“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1